شرایط ضمانت &نصب و راه اندازی صحیح پارکت لمینت

راهنمای نصب و راه اندازی مرحله به مرحله کفپوش لمینت و شرایط ضمانت

شرایط ضمانت &نصب و راه اندازی صحیح پارکت لمینت

5/5 - (1 امتیاز)

عناوین نصب پارکت لمینت

نباید ها در نصب پارکت لمینت

 • درصورتی که بسته بندی محصول دچار آسیب شدید و قابل شناسایی به هر شکل باشد، از بازکردن آن اجتناب کنید.
 • درصورتی که تایل کفپوش گرین لایف دارای ضایعه شکستگی و یا خرابی در لبه ها باشد؛ از نصب آن خودداری کنید.
 • نصب کفپوش لمینت به صورت کاملاً شناور باید انجام شود و نباید تایل ها را با استفاده از چسب، میخ یا پیچ، به جایی متصل نمود.
 • پایه های کابینت و سایر اجسام سنگین، نباید روی سطح تایل ها قرار گیرد زیرا وزن زیاد، تایل را عملا از حالت شناور خارج کرده و باعث عدم انبساط و انقباض طبیعی آن می شود. در این خصوص می‌توانید در محل تلاقی تایل و کابینت، مانند دستورالعمل لوله ها عمل کنید و فاصله یک سانتیمتری باید رعایت شود.

 

نباید ها در نصب پارکت لمینت رعایت نکات ضروری در نصب کفپوش لمینت

شرایط نصب پارکت لمینت

نظافت و ناهمواری

قبل از نصب کفپوش های لمینت گرین لایف، تمام سطح محیط نصب را به طور کامل از وجود هر نوع ذرات ریز با استفاده از جارو تمیز کنید. همچنین ناهمواری در کف محیط، در هر مترمربع نباید از ۳ میلیمتر تجاوز کند.

قرارگیری نسبت به پنجره و نور آفتاب

زاویه نصب کفپوش های لمینت گرین لایف را باید طوری تنظیم کنید که جهت تابش نور از پنجره، در راستای درازای نصب تایل‌های آن باشد.

نصب در فضاهای بزرگ

برای نصب کفپوش های لمینت گرین لایف در فضاهای با عرض بیش از ۸ متر و یا طول بیش از ۱۲ متر، در ازای نصب ۸ متر تایل در عرض و یا ۱۲ متر در طول، استفاده از پروفیل میانه الزامی است. جهت نصب پروفیل میانه، فاصله بین دو تایل، باید ۱۸ میلیمتر در راستای طول و ۱۲ میلیمتر در راستای عرض تایل ها باشد. (استفاده از پروفیل های کف از برند گرین لایف با رنگ یکسان و یا برند کرونوگرین با رنگ مشابه توصیه می‌شود)

نصب با وجود سیستم های گرمایش از کف

کفپوش لمینت گرین لایف ، قابلیت نصب با وجود انواع سیستم های گرمایش از کف را دارد. لازم است در ابتدای هر دوره از روشن کردن سیستم گرمایش از کف، ابتدا درجه را روی ۲۵ تنظیم کرده و هر روز دمای آن را ۵ درجه اضافه کنید. دمای سیستم گرمایشی نباید بیشتر از ۵۵ درجه سانتیگراد باشد.

شرایط محیطی

قبل از شروع به نصب، بسته های کفپوش لمینت گرین لایف را به مدت ۴۸ ساعت در دمای محیط اتاق نگهداری کنید.

شرایط محیطی محل نصب، باید قبل و تا سه روز پس از نصب به شرح زیر باشد:

دمای کف: حداقل ۱۵ درجه سانتیگراد. دمای کف نباید از ۲۸ درجه سانتیگراد بیشتر باشد.

کف محیط نصب باید کاملا خشک و بدون رطوبت باشد.

دمای هوای محیط: حداقل ۱۸ درجه سانتیگراد.

میزان رطوبت هوا: ۵۰ تا ۷۵ درصد.

 

رعایت نکته نصب لمینت در فضاهای بزرگ نصب لمینت با وجود گرمایش از کف نصب پارکت لمینت با در نظر گرفتن شرایط محیطی مختلف

مراحل نصب

۱ – نایلون و فوم

 • قبل از نصب کفپوش لمینت گرین لایف، برای پیشگیری از نفوذ رطوبت، باید یک لایه نایلون با ضخامت ۰.۲ میلیمتر بر روی سطح قرار دهید.
 • ابتدا نایلون به ضخامت ۰.۲ میلیمتر را بر روی کف پهن کنید و به اندازه ای برش دهید که لبه های آن در کنار دیوار ها، از سطح زمین ۳ سانتیمتر بالاتر باشد.
 • درصورتی که از نایلون رولی استفاده می کنید، آن را ‌طوری پهن کنید که هر ردیف ۲۰ سانتیمتر بر روی ردیف کناری همپوشانی داشته باشد. (مطابق تصویر ۱)

همپوشانی نایلون رولی بر روی همدیگر

 • سپس فوم ساده، فوم سایلنت و یا سایر فوم های تأیید شده با ضخامت حداقل ۲ میلیمتر را در راستای جهت پنجره ها، پهن کنید.
 • پیشنهاد می شود برای راحتی کار، از فوم های اختصاصی گرین لایف که با نایلون مخصوص لمینیت شده و لبه های کافی برای قرار دادن روی هم دارد، استفاده کنید.

۲ – شروع نصب

                        ردیف اول

 • اولین تایل کفپوش لمینت گرین لایف را کنار دیوار قرار داده و با استفاده از وسیله ای به ضخامت یک سانتیمتر، بین لبه تایل و دیوار، مطابق شکل فاصله ایجاد کنید. تذکر: طول تایل ها را، هم راستای درازای فوم قرار دهید. (مطابق تصویر ۲)

نحوه نصب ردیف اول پارکت لمینت

 • تایل بعدی را از قسمت کلیک به تایل قبلی متصل کنید و به آرامی رو به پایین فشار دهید تا کلیک متصل شود. (مطابق تصویر ۳)

نحوه نصب پارکت لمینت در ردیف اول

 • تایل های بعدی را به شیوه ای که در قسمت قبل توضیح داده شد، تا جایی که فضای کافی وجود دارد نصب کنید و فراموش نشود که از قطعات به ضخامت یک سانتیمتر در کناره تایل ها استفاده کنید تا فاصله تایل و دیوار حفظ شود. (مطابق تصویر ۴)

نحوه نصب پارکت لمینت در ردیف اول

ردیف دوم

 • پس از تکمیل ردیف اول، یک تایل جدید به طول حداقل ۴۰ سانتیمتر با اره برش داده و مطابق شکل، آن را در شیار اولین تایل نصب شده، با زاویه ۱۲ درجه قرار دهید و سپس به آرامی بر روی کف نصب کنید. (مطابق تصویر ۵)

نحوه نصب ردیف دوم پارکت لمینت

 • تایل بعدی را نیز در انتهای تایل قبلی (از محل کلیک) منطبق کرده و به روش ردیف اول نصب کنید. (مطابق تصویر ۶)

نحوه نصب کفپوش لمینت در ردیف دوم

 • هنگام اتصال هر تایل به تایل قبلی، مطمئن شوید که کلیک ها از تمام جهات به طور کامل قفل شده اند.

تذکر: اگر کلیک کامل بسته نشده باشد، هرگز با ضربه و چکش اقدام به نصب نکنید. زیرا این کار باعث آسیب به تایل شده و نصب ناقص و معیوب خواهد بود.

تایل بندی فضای خالی انتهای ردیف ها

 • حال به سراغ فاصله خالی باقیمانده در انتهای تایل های ردیف اول بروید؛ که قاعدتا یک تایل کامل در آن نمی‌گنجد.

اندازه آخرین تایل نصب شده را تا لبه دیوار، با متر اندازه گیری نموده و از آن یک سانتیمتر کم کنید. یک تایل جدید برداشته و به اندازه مذکور برش دهید و قطعه بریده شده را در انتهای ردیف اول نصب کنید. باقیمانده تایلی که برش دادید را در ابتدای ردیف سوم نصب نمایید. (مطابق تصویر ۷)

برش مساوی کفپوش لمینت در اتاق

تایل بندی فضای خالی ردیف آخر

 • پس از نصب آخرین ردیف تایل‌ها، حدفاصل آن را با دیوار اندازه گیری کرده و از آن یک سانتیمتر کم کنید و تایل های بعدی را طبق اندازه به دست آمده، با اره برش داده و فاصله فضای خالی تا دیوار را با آنها پوشش دهید. (مطابق تصویر ۸)

فاصله 1 سانتیمتری لبه بیرونی کفپوش لمینت از دیوار

رعایت فواصل در مراحل نصب

 • از آنجا که لبه های تایل ها نباید با هیچ کجا در تماس باشند، همه تایل هایی که به چارچوب درب و یا ستون ها می رسند را باید طوری برش دهید که از چارچوب و ستون ها، یک سانتیمتر فاصله داشته باشند. همچنین تایل هایی که به محل چارچوب درب می رسند را به گونه ای برش دهید که لبه بیرونی آنها وسط چارچوب قرار گیرد. (مطابق تصویر ۹)

نحوه قرار گرفتن تایل ها با چارچوب در

تذکر: در چارچوب درب اتاق ها باید بین دو سری تایل، یک سانتیمتر فاصله باشد. برای پر کردن این فاصله بهتر است از پروفیل میانه استفاده کنید. درصورتی که برای فضای بعد از درب، از کفپوش لمینت استفاده نمی‌کنید، باید با استفاده از پروفیل انتها یا گرده ماهی (اختلاف سطح) از لبه کفپوش ها محافظت نمایید. (استفاده از پروفیل های گرین لایف با رنگ یکسان و یا کرونوگرین با رنگ مشابه پیشنهاد می‌شود).

 • اگر از کف، لوله بیرون آمده باشد، تایل ها را به صورت دایره ای، طوری برش دهید که خط برش از دور لوله، یک سانتیمتر فاصله داشته باشد. (مطابق تصویر ۱۰)

برش دایره ای کفپوش های لمینت در ارتباط با لوله ها

 • پس از پایان نصب کفپوش ها، برای تکمیل کار باید روی فاصله یک سانتیمتری بین کفپوش ها و دیوار های اطراف با استفاده از پروفیل مناسب پوشانده شود. در صورت وجود قرنیز سنگی هماهنگ با کفپوش ها و عدم تمایل به تعویض آن، استفاده از پروفیل اسکوتیا توصیه می شود، و درصورت عدم وجود قرنیز سنگی از قبل و یا تمایل به جایگزینی با قرنیز های هماهنگ با پوشش کف، می توانید از پروفیل های قرنیز ام دی اف با رنگ و مدل متناسب با دکوراسیون محل استفاده نمائید. (استفاده از قرنیز و پروفیل های باکیفیت گرین لایف با رنگ یکسان و یا از برند کرونوگرین با رنگ مشابه پیشنهاد می شود) (مطابق تصویر ۱۱)

استفاده از قرنیز و یا پروفیل های با رنگ یکسان با کفپوش های لمینت

تذکر: قرنیز یا اسکوتیای مورد استفاده نباید داخل فضای بین کفپوش و دیوار قرار بگیرد و باید فقط روی فاصله را بپوشاند. همچنین باید با روش مناسب فقط به دیوار ها چسبانده شود و از چسباندن آن به کفپوش ها جدا پرهیز شود. (مطابق تصویر ۱۱)

نگهداری

 • از استفاده مبلمان با پایه های فلزی نوک تیز بر روی کفپوش لمینت خودداری کنید. (حتماً بایستی پایه ‌ها دارای محافظ نمدی باشد)
 • از هل دادن و کشیدن اجسام و مبلمان سنگین بر روی کفپوش لمینت خودداری شود. (بخصوص پایه های فلزی)
 • خاک و سنگریزه های ناشی از غبار بر روی کفپوش لمینت، ممکن است به مرور زمان به دلیل جابجایی و حرکت بر روی آن باعث ایجاد خط و خراشیدگی شود. (همانند سمباده عمل می‌کند). بهترین راه پیشگیری، استفاده از پادری و تمیز کردن کفش، قبل از ورود است.
 • برای تمیزکاری روزانه کفپوش لمینت، از تی نخی نم دار یا دستمال نم دار استفاده کنید به طوری که اثر آب بر روی تایل ها نماند.

تذکر: استفاده از تی نخی با نم زیاد، باعث جذب آب در محل اتصال تایل ها خواهد شد و پس از مدتی در قسمت اتصال تایل، برآمدگی کوچکی به وجود می آید؛ لذا دقت در تمیز نمودن کفپوش لمینت، موجب طول عمر بیشتر آن می‌شود.

 • از ریختن آب بر روی کفپوش لمینت خودداری نموده و در صورت افتادن ظروف و ریختن آب، سریعا نسبت به جمع آوری آب و خشک کردن سطح تایل‌ها، بخصوص در محل های درز دار اقدام نمایید.
 • نباید از بخارشوی برای تمیز کردن کفپوش لمینت استفاده کنید، زیرا رطوبت جذب تایل ها شده و عمر آن را کاهش می‌ دهد.
 • برای تمیز کردن چربی ها و لکه های قوی از سطح کفپوش لمینت، فقط از شوینده های مخصوص مورد تأیید استفاده کنید.
 • برای تمیز نمودن سطح کفپوش لمینت، از به کارگیری اسکاچ، سمباده، فرچه یا هر چیزی که موجب سایش و خط و خش شود، خودداری نمایید.
 • کفپوش لمینت نیاز به هیچگونه واکس یا براق کننده خاصی جهت نگهداری ندارد و صرفا باید با مواد ذکر شده تمیز و نگهداری شود.
 • درصورتی که کفپوش لمینت پس از نصب دارای صدا باشد یا پس از مدتی به صدا بی افتد، این امر، ناشی از ناصافی سطح بوده که مسئولیت آن به عهده نصاب است و ارتباطی به کیفیت کالا ندارد.
  • فقط با صرف کمی زمان و توجه، مطمئنا کفپوش های شما برای مدت طولانی تری عمر نموده و زیبا و بادوام خواهد ماند. باتوجه به ساخت محصولات از چوب، مناسب ترین شرایط محیطی، دمای ۱۸ تا ۵۲ درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی ۵۰ تا ۷۰ درصد می باشد.
 • برای جدا کردن تایل ها لازم است کار را از کناره های طولی شروع کرده و ابتدا کلیک عرض هر تایل را جدا کرده و بعد از آن، تایل را به آرامی و با احتیاط خم کرده و کلیک طولی را از شیار تایل کناری خارج نمایید.

 

نگهداری و تمیز نگهداشتن کفپوش لمینت نحوه نگهداری کفپوش لمینت

ضمانت زیبایی ماندگار

کفپوش های لمینت گرین لایف با کیفیت منحصر به فرد مواد اولیه و فن آوری اختصاصی تولید، زیبایی را برای یک عمر تضمین می‌کند.

تضمین کیفیت برای ۲۵ سال در مصارف خانگی می باشد و در مصارف اداری و تجاری باتوجه به مقدارد تردد و نظر کارشناس، شامل موارد زیر می شود:

 • تغییر رنگ در اثر تابش نور.
 • بور و کدر شدن اوورلی (لایه محافظ) سطح محصول.

تذکر: محصول پیش رو به دلیل ویژگی لایه مقاوم سطح، کمترین جذب آلودگی و لکه پذیری را دارد، لذا استفاده از هرگونه حلال های غیرمتعارف و یا مواد براق کننده، احیاکننده و انواع لاک که باعث از بین‌ رفتن و یا تغییر در لایه مقاوم سطح می شود، محصول را از گارانتی خارج می‌کند.

 • ایجاد لکه سوختگی با آتش سیگار.
 • ایجاد خط و خراشیدگی و ساییدگی در اثر رفت و آمد.

تذکر: ایجاد خراشیدگی، لهیدگی و بریدگی با اجسام سخت و برنده شامل ضمانت نخواهد بود.

شرایط ضمانت

 • نصب توسط نصاب حرفه ای و مورد تأیید گرین لایف.
 • عدم استفاده از محصول در صورت وجود هرگونه آسیب ظاهری در بسته بندی.
 • رعایت تمام موارد ذکر شده در دستورالعمل نصب و نگهداری.
 • ارزیابی و تأیید ضمانت و رعایت شروط ضمانت توسط کارشناسان گرین لایف.
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
0
نظراتتون را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx